Ισπανία

Ατλέτικο Μαδρίτης – Βαλένθια 3-2: Ζήλεψε την Τότεναμ και το γύρισε στο φινάλε!

0

Τεράστια ανατροπή για την Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία με δύο γκολ στις καθυστερήσεις κι ενώ έχανε 0-2 από την Βαλένθια, κατάφερε να επικρατήσει με 3-2 και να επανέλθει στα θετικά αποτελέσματα μετά τα «χαστούκια» σε Κύπελλο Ισπανίας και Σούπερ Καπ.

Οι Κούνια στο 64΄ μείωσε σε 2-1. Στο 91′ ο Κορέα ισοφάρισε σε 2-2, ενώ ο Ερμόσο στο 93΄ ολοκλήρωσε την ανατροπή επί των «νυχτερίδων», διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Από την πλευρά της, η Βαλένθια, η οποία είχε κλείσει το πρώτο ημίχρονο με το υπέρ της 2-0, μετά τα τέρματα των Μούσα (25΄) και Ντούρο (44΄), έμεινε χωρίς νίκη για τέταρτη διαδοχική αναμέτρηση στο ισπανικό πρωτάθλημα.