Ιταλία

Λάτσιο – Ίντερ 3-1: Ο Ιντζάκι αποθεώθηκε ως αντίπαλος αλλά έφυγε με σκυμμένο κεφάλι! (vid)

0

Στο «Ολίμπικο» της Ρώμης «έσπασε» το αήττητο της Ιντερ στο φετινό ιταλικό πρωτάθλημα. Η Λάτσιο νίκησε 3-1 στο σπουδαιότερο ματς της 8ης αγωνιστικής, και πλέον οι πρωταθλητές κινδυνεύουν να απομακρυνθούν από τις δύο πρώτες θέσεις της κατάταξης. Οι «νερατζούρι» προηγήθηκαν με πέναλτι του Πέρισιτς στο 12΄, αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο β΄ ημίχρονο, με τον Ιμόμπιλε να ισοφαρίζει στο 64΄ (επίσης από την άσπρη βούλα) και τον Φελίπε Αντερσον να τους δίνει προβάδισμα στο 81΄, παίρνοντας το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του Χαντάνοβιτς σε σουτ του Ιμόμπιλε, πριν διαμορφώσει το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς. Πριν την έναρξη της αναμέτρησης, οι οπαδοί της Λάτσιο σήκωσαν πανό με το οποίο αποθέωσαν τον νυν προπονητή της Ίντερ και «παιδί» της Λάτσιο, Σιμόνε Ιντζάκι, το οποίο έγραφε: «22 χρόνια με τα χρώματά μας δεν ξεχνιούνται. Grazie Simone»!