Ιταλία

Ο Ιγκόρ Τούντορ πήγε να σοκάρει τη Μίλαν αλλά προδόθηκε από ένα αστείο αυτογκόλ! (vid)

0

Η Μίλαν ανέβηκε στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος, με παιχνίδι περισσότερο από τη Νάπολι, αφού προηγουμένως χρειάστηκε να κάνει μια πολύ μεγάλη ανατροπή στο «Σαν Σίρο» για να νικήσει τη Βερόνα με 3-2.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν πετύχει τον απόλυτο αιφνιδιασμό στην πρωτεύουσα της Λομβαρδίας, καθώς μόλις στο 24ο λεπτό προηγούνταν με 2-0 και διατηρούσαν το προβάδισμα για μια ώρα.

Η μείωση του σκορ από τον Ζιρού έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους και μαζί το έναυσμα για να επιχειρήσουν μια αντεπίθεση διαρκείας, που τελικά τους απέφερε και τη νίκη, έστω κι αν γι΄ αυτό χρειάστηκαν δύο άτυχες στιγμές των παικτών της Βερόνα.

Στο 76΄ ο Φρανκ Κεσί ισοφάρισε από τα 11 βήματα σε 2-2, ενώ στο 78ο λεπτό ο Γκουέντερ με αυτογκόλ έδωσε, άθελά του, τη νίκη στη Μίλαν.